Adsense domain banı

baris

Üye
Üye
15 Eyl 2021
5
2
3
Domain banı yemiş site için ne yapmak gerekir. Yeni domain alıp taşımalı mı?

Arzu Çevikalp

SEO Uzmanı
SEO Uzmanı
Webmaster
Destek Ekibi
4 Tem 2018
80
91
18
İstanbul
www.arzucevikalp.net
Google, Domaini bir başkası tarafından alınması durumunda banı kaldırabilir. Eğer kendi siteniz ban yediyse; Hosting & Whois gibi bilgilerinizi değiştirin. Yani size ait hiç bir veri ve iz kalmasın. Webmaster bölümünden de kaldırın. Akabinde yeni bir mail açmanız gerekmekte. Sonra buraya Adsense'i tanıtın. Bu mail üzerinden de google toplulukta ve burada yetki sahibi arkadaşlara bildirin. Siteyi yeni aldığınızı ve aldığınızda banı bilmediğinizi dile getirin. Size önerim bir domain almadan önce banı var mı yok mu diye kontrol etmeniz. Ban itirazı için; https://support.google.com/adsense/bin/request.py?contact_type=policy_violation_appeal

Google AdSense Sandbox - Google Ads Preview Tool (ban var mı yok mu diye kontrol edebilirsiniz)

baris

Üye
Üye
15 Eyl 2021
5
2
3
Google, Domaini bir başkası tarafından alınması durumunda banı kaldırabilir. Eğer kendi siteniz ban yediyse; Hosting & Whois gibi bilgilerinizi değiştirin. Yani size ait hiç bir veri ve iz kalmasın. Webmaster bölümünden de kaldırın. Akabinde yeni bir mail açmanız gerekmekte. Sonra buraya Adsense'i tanıtın. Bu mail üzerinden de google toplulukta ve burada yetki sahibi arkadaşlara bildirin. Siteyi yeni aldığınızı ve aldığınızda banı bilmediğinizi dile getirin. Size önerim bir domain almadan önce banı var mı yok mu diye kontrol etmeniz. Ban itirazı için; https://support.google.com/adsense/bin/request.py?contact_type=policy_violation_appeal

Google AdSense Sandbox - Google Ads Preview Tool (ban var mı yok mu diye kontrol edebilirsiniz)
Teşekkür ederim. Domain taşıma yapayım. Peki anne veya babamın adına taşısam olur mu acaba, soyadı vs benzer olması sorun olur mu?

Arzu Çevikalp

SEO Uzmanı
SEO Uzmanı
Webmaster
Destek Ekibi
4 Tem 2018
80
91
18
İstanbul
www.arzucevikalp.net
Teşekkür ederim. Domain taşıma yapayım. Peki anne veya babamın adına taşısam olur mu acaba, soyadı vs benzer olması sorun olur mu?
Rica ederim bence bir arkadaşınızın adına taşımanız daha doğru olacak gibi. Önerim o yönde.

Doğukan Demir

Google Diamond Product Expert
Destek Ekibi
8 Mar 2019
620
475
63
İstanbul
adsense-turkce.blogspot.com
Ayrıca domainin ban yediği kanısına nereden vardın? Eğer politika ihlali nedeniyle reddedilmişse başvurun nedeni sitenin politikaya uymamasıdır. Eğer domainin banlanmışsa sana yapman gereken adımlar bildirilir AdSense tarafından.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf ERGİŞİ

Ekishaberleri

Üye
Üye
15 Eyl 2021
8
5
3

Merhaba adsense ban icin vermis oldugunuz link calisiyor mu acaba. Her sitede ayni boş sayfa cikiyor da. Ben mi anlayamadim bilemedim.

Yusuf ERGİŞİ

Moderatör
10 Nis 2018
2,348
1,420
113
Ankara
adsenseturkiye.com.tr
Merhaba,

AdSense in site bazlı yasaklılık durumu ile ilgili resmi olarak bir kontrol mekanizması bulunmamaktadır. İlk başvuru esnasında 'Bu URL adresi adsense için kullanılamaz' yada 'Politika ihlali nedeniyle.. ' gibi uyarılar alıyorsanız ancak o zaman net belli olmaktadır. Başvuru yapılacak URL adreslerinin geçmişi çok önemlidir.

Doğukan Demir

Destek Ekibi
8 Mar 2019
620
475
63
İstanbul
adsense-turkce.blogspot.com
Merhaba adsense ban icin vermis oldugunuz link calisiyor mu acaba. Her sitede ayni boş sayfa cikiyor da. Ben mi anlayamadim bilemedim.
Adsense'in öyle bir hizmeti olmadığından Google adsense domain kontrol siteleri doğru cevap vermez. Domainin banli ise yapman gerekenler sana iletilir. Eğer politika sebebi ile onaylamadıysa domain banli değildir. Sadece politikaya uygun değildir site.