Blogger adsense boş reklam sorunu

7171

Üye
Üye
15 May 2019
2
2
3
Bloguma eklediğim reklam birimleri reklam yerine boş gözüküyor neden detaylı bir açıklama yaparsanız çok sevinirim blogircim.blogspot.com

• Beğen
Tepkiler: Yusuf ERGİŞİ

Barış Savran

Adsense Türkiye Destek Ekibi
Destek Ekibi
1 Nis 2019
147
171
43
Ben Barış

Adsense hesabınızı YT ya da Blogger üzerinden mi aldınız? Eğer öyle ise normal sitenizde adsense reklamları gösterebilmek için hesap yükseltme başvurusunda bulunmanız gerekir. Nasıl başvurabileceğiniz ile ilgili aşağıda paylaştığım referans sayfasına göz atabilirsiniz.

Kendi sitenizde reklam göstermek için barındırılan AdSense ...

Yusuf ERGİŞİ

Google Diamond Product Expert
Moderatör
10 Nis 2018
2,350
1,424
113
Ankara
adsenseturkiye.com.tr
Merhabalar,

Değerli katkılarından dolayı @zibidix1 arkadaşıma çok teşekkür ediyorum.

Blog site sahiplerinin adsense onayı alması için bir takım kriterler mevcuttur:

- En az 50-60 tamamen özgün ve değerli makalenizin olması, (sadece bir kaç makale mevcut)
- Tasarım olarak kullanıcıların aradığını rahatlıkla bulabileceği bir yapıya sahip olunması, (Görsel olarak çok hoş durmuyor)
- site.blogspot.com.tr gibi URL lerin yaşının en az 6 ayını doldurmuş olması,
- İlgili sitenin güncel ve sürdürülebilir bir yapıda olması, (uzun zamandır el atılmamış)
- Organik trafik durumunun iyi olması,
- Kopya, tekrarlayan içerik yada telif hakkıyla korunan metaryal bulundurulmaması gibi konulara özen göstermelisiniz.

Adsense den onay aldınız da mı? reklamlar gösterilmiyor. Ya yoksa başvuru yaptınız reklam kodlarınızı eklediniz ve reklamların sunulmasını mı bekliyorsunuz?

Ayrıca @zibidix1 arkadaşımızın dediği gibi, başvurunuzu bir youtube kanalına bağlı adsense hesabı üzerinden yapmadınız değil mi? İlk kez ve bu adres üzerinden başvuru yaptığınızı varsayıyorum :)

Yukarıdaki konuları gözden geçirmeniz dahilinde onay alacak ve reklam sunumu başlayacaktır.

Yusuf ERGİŞİ

Google Diamond Product Expert
Moderatör
10 Nis 2018
2,350
1,424
113
Ankara
adsenseturkiye.com.tr
Tekrar selam @7171 :)

Evet bu durumda ya youtube yada bloger olarak ikisinden birisini kullanmak durumundasınız. Youtube için Adsense hesabı oluşturmuş olan kullanıcılar blogger için başvuru gönderemiyor.

- Youtube için oluşturduğunuz adsense hesabınızı iptal edip, blogunuz üzerinden başvuru gönderebilirsiniz.

veya,

@zibidix1 arkadaşımızın dediği gibi (kendisine teşekkür ediyorum) hesap yükseltmesi yapmanız gerekecek. Örn:

site.com gibi URL üzerinden başvuru göndereceksiniz ve onaylandıktan sonra, hem youtube, hem blogger ve hemde site.com gibi işlemler için onay almanız mümkün hale gelecektir.

Şu durumda youtube adsense hesabınız aktifken, blogger için kullanmanız mümkün görünmemektedir.