Blogger site sahipleri ve AdSense başvuruları Hakkında

Cihat Özgen

Geliştirici
Emekli - Yaşlı
Webmaster
Destek Ekibi
10 Nis 2018
580
567
280
Rusya
www.cihatozgen.net.tr
Blogger sitelerin uzantıları xyz.blogspot.com.tr gibi olduğundan barındırma iş ortaklığı ile AdSense başvuruları kabul edilmektedir. Yani bir nevi yarı onaylı AdSense diyebiliriz. Tam onaylı AdSense hesabına sahip olabilmeniz için içerik için AdSense (İİA) başvurusu yapmanız gerekiyor. Bu işlem için de URL adresinizin site.com gibi bir adrese sahip olması lazım. Şimdi konuyu dağıtmadan bir Blog sitede AdSense başvurusu yapmak için olması gereken ve aranan şartlar özetle:

- Blog sitenizin URL yaşının en az altı (6 ay) aylık olması,
- Bu süre zarfında sürekli güncel ve sürdürülebilir içeriklerle zenginleştirilmesi,
- En az 50-60 değerli ve tamamen özgün (kendinize ait) içeriklerinizin olması,
- Daha önce Google AdSense Program Politikaları ile ilgili herhangi bir problem yaşanmamış olması ve yine politikalara uygun içerikler bulundurulması,
- Kopya ve tekrarlayan içerikler bulundurulmaması ve bu konuya dikkat edilmesi,
- Telif hakkıyla korunan metaryal ve içerikler bulundurulmaması,
- Gezinmesi kolay ve kullanıcıların aradığını rahatlıkla bulabileceği bir içeriğe sahip olunması,
- Herkesin anlayabileceği ve herkese hitap eden içeriklerden oluşması,
- En azından web yöneticisi yönergelerine uygun bir şekilde hazırlanması,
- Tasarım olarak gezinmesi kolay bir yapıya sahip olunması gerekmektedir.
- Birinci onay aşaması geçildikten sonra diğer önemli konu ise Reklam yerleşimi politikaları olup, bu konu da çok ama çok önemlidir. Detayını bu konuya özel makalemde yer vereceğim.

Not: Youtube üzerinden yapılan AdSense başvuruları tamamlandıktan sonra aynı hesabı Blog siteniz için maalesef kullanamıyorsunuz. Her ikisi de barındırılan hesap (yarı onaylı) olduğu için ikisinden birisiyle devam etmeniz gerekecektir. Fakat bir blog site üzerinden başvurusu kabul edilmiş bir kullanıcı aynı zamanda (İİA) İçerik için AdSense başvurunda bulunabilir. Bu işlem için hesap yükseltme aşamasını tamamlaması gerekmektedir.

Bir çok kullanıcımız bir kaç içerik girdikten sonra başvurularını hemen edindikleri URL üzerinden gönderiyorlar ve direkt olarak red cevabı alıyorlar. Bunu önlemenin yolları yukarıda belirttiğim maddelerden geçmektedir. Herkesin politikalara uygun kazanç elde ettiği bir AdSense hesabı olması açısından sizlere destek için her zaman sizlerleyim.

battal

Üye
Üye
11 Nis 2018
18
9
3
41
haber
habervip.net
hoçam ben yotubeden aldım barındıran hesap diye ama ben üçretli alan adı alaçagım örnegin habervip.net alaçagım bologger sayfamı habervip.net yönlen direcegimben wordpress kulan mak isidyorum acama bloggerimdeki adsense ne olur bu şekil yansam içindeki sayfaları alıp aldıgım ücretli alana tasisam yeniden baş vursam adsense kabul eder mi habervip.net biraz anlatmam zor yavaş yavaş kendimi geliş dirmek isidyorum o yuzden özür dileirm anladamdıysam dsa

Cihat Özgen

Geliştirici
Emekli - Yaşlı
Webmaster
Destek Ekibi
10 Nis 2018
580
567
280
Rusya
www.cihatozgen.net.tr
hoçam ben yotubeden aldım barındıran hesap diye ama ben üçretli alan adı alaçagım örnegin habervip.net alaçagım bologger sayfamı habervip.net yönlen direcegimben wordpress kulan mak isidyorum acama bloggerimdeki adsense ne olur bu şekil yansam içindeki sayfaları alıp aldıgım ücretli alana tasisam yeniden baş vursam adsense kabul eder mi habervip.net biraz anlatmam zor yavaş yavaş kendimi geliş dirmek isidyorum o yuzden özür dileirm anladamdıysam dsa

Merhaba Battal.

İlgili Domaine geçiş yaptığınız süreçte Blogger adsense hesabınızda habervip.net alan adı üzerinden başvuru yapmanız gerekmektedir.

İlgi Adsense birimi Başvurunuzu onaylar Blogger adsense hesabınızdan habervip.net alan adı üzerinden kazanç elde bilirsiniz.

zexon

Üye
Üye
11 Nis 2018
1
0
0
Merhabalar, yaklasik 4-5 yildir kullandigim oyun modu paylasma blogum var. adsenseni youtube icin acmistim tum dogrulamalar yapildi odemede aldim bu adsense ile blogum icin basvuru yaptim yetersiz yazi dedi içeriklerde az yazı vardı bu yuzdenmi yoksa etiket duzensizligindenmidir. ornegin x etiketinde 200 yazi var xx etiketinde 6 yazi var. site adresi:
Kod:
www.mtasan1.com
bi bakip tavsiyede bulunurmusun.

Yusuf ERGİŞİ

Google Diamond Product Expert
Moderatör
10 Nis 2018
2,350
1,424
113
Ankara
adsenseturkiye.com.tr

Merhabalar, yaklasik 4-5 yildir kullandigim oyun modu paylasma blogum var. adsenseni youtube icin acmistim tum dogrulamalar yapildi odemede aldim bu adsense ile blogum icin basvuru yaptim yetersiz yazi dedi içeriklerde az yazı vardı bu yuzdenmi yoksa etiket duzensizligindenmidir. ornegin x etiketinde 200 yazi var xx etiketinde 6 yazi var. site adresi:
Kod:
www.mtasan1.com

Merhaba zexon,

Youtube üzerinden alınan adsense hesapları üzerinden aynı anda normalde blog için (xyz.blogspot.com)başvuru yapamazsınız. Her ikiside barındırılan iş ortaklığı (yarı onaylı) hesabı olup bir tanesinden feragat etmeniz gerekmektedir. Bu işlemi yapmak için hesap yükseltme yapmanız gerekiyor, yani tam onaylı bir site (site.com) üzerinden başvurunuzun onaylanması gerekiyor. Siz bu durumda normal başvuru mu yaptınız? hesap yükseltme işlemi ile mi devam ettiniz?

Ayrıca sitenizde politika ihlalleri mevcut. Yorumları kontrol etmiyor sunuz galiba. Bu durumda yorumlarda oluşacak istenmeyen içerikler sizin sorumluluğunuzdadır. Küfür içerikleri yada yasal takip gerektiren konuları dikkatlice 7/24 takip etmeniz gerekiyor. Bunun yanında içeriklerinizin herkese hitap etmesi ve anlaşılır olması yanında telif gerektiren durumlar olmaması gerekiyor. Hile, crack, warez vb işlemlere yer verilmemelidir. Bu konuları gözden geçirdikten ve sitenizin kontrolünü tamamen sağladıktan sonra bizimle tekrar iletişime geçmenizi öneriyorum.

İyi dileklerimle

.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Kibarca-defedildim

Yusuf ERGİŞİ

Google Diamond Product Expert
Moderatör
10 Nis 2018
2,350
1,424
113
Ankara
adsenseturkiye.com.tr

Merhaba battal,

Arkadaşlarımın ilettiği bilgilere ek olarak bahse konu URL adresiniz üzerinden hesap yükseltme işlemi ile devam edebilirsiniz. Bu işlem için habervip.net URL adresiniz uygundur. habervip.blogspot.com gibi olsaydı adresiniz başvuru yapamazdınız. Lütfen organik trafiğinizin kalitesine, içeriklerinizin kalitesine, güncelliğe ve özgünlüğe dikkat edin.

Kolaylıklar diliyorum

• Beğen
Tepkiler: battal

battal

Üye
Üye
11 Nis 2018
18
9
3
41
haber
habervip.net
Merhaba Battal.

İlgili Domaine geçiş yaptığınız süreçte Blogger adsense hesabınızda habervip.net alan adı üzerinden başvuru yapmanız gerekmektedir.

İlgi Adsense birimi Başvurunuzu onaylar Blogger adsense hesabınızdan habervip.net alan adı üzerinden kazanç elde bilirsiniz.
hoçam cok tsk ederim

• Beğen
Tepkiler: Yusuf ERGİŞİ

battal

Üye
Üye
11 Nis 2018
18
9
3
41
haber
habervip.net
Merhaba battal,

Arkadaşlarımın ilettiği bilgilere ek olarak bahse konu URL adresiniz üzerinden hesap yükseltme işlemi ile devam edebilirsiniz. Bu işlem için habervip.net URL adresiniz uygundur. habervip.blogspot.com gibi olsaydı adresiniz başvuru yapamazdınız. Lütfen organik trafiğinizin kalitesine, içeriklerinizin kalitesine, güncelliğe ve özgünlüğe dikkat edin.

Kolaylıklar diliyorum
hoçam tşk ederim

Cihat Özgen

Geliştirici
Emekli - Yaşlı
Webmaster
Destek Ekibi
10 Nis 2018
580
567
280
Rusya
www.cihatozgen.net.tr
Kod:
www.mtasan1.com

Merhaba zexon.
Size önerim. sitenizin içeriğini iyi besleyip o şekil başvuru yapmanızı öneririm.