Çifte hesap sorunu neden çözülemiyor?

Yusuf ERGİŞİ

Google Diamond Product Expert
Moderatör
10 Nis 2018
2,348
1,420
113
Ankara
adsenseturkiye.com.tr
x

Hocam bendede aynı sorun var :( - İkinci bir hesabım olmamasına rağmen ikinci bir hesabım olduğu söyleniyor. Birde adsense politikalarına uymadığım söylenmiş acaba sitem yeni olduğu için mi (20 günlük) bu bildiriler geliyor.

Merhaba @mikrozoomnet

İlettiğiniz konuyu incelediğimde sizin problem 5 Aralıkta çözüme kavuşmuş şeklinde anlamıştım. Şu an ne gibi bir sorun yaşıyorsunuz.

• Beğen
Tepkiler: Bayram ŞENAKAR

Yusuf ERGİŞİ

Google Diamond Product Expert
Moderatör
10 Nis 2018
2,348
1,420
113
Ankara
adsenseturkiye.com.tr
Farklı bir isim

Youtube hesabı ve google’dan farklı isim girdim. Mail adresi kişi bilgileri farklı mail girdim. Değişen birşey yok para kazanma bölümü pasif

Merhaba @gokhankirca ,

@Sezgin Güler çok teşekkür ederek, müsadenizle ekleme yapmak istiyorum :)

Sizin problem youtube tarafından çözüme kavuşturulması gerekiyor. Youtube ingilizce forum üzerinden talep gönderebilir misiniz? Bu yöntem biraz yorucaktır. Yada daha hızlı çözüm, kanalınızda küçük bir duyuru videosu ile, yeni oluşturduğunuz kanala davet edin ve sıfırdan başlayın. Bu daha hızlı ve emniyetli olur. Videolarınızı indirin, para kazanma özelliği açılmayan kanaldan videoları kaldırın ve akabinde yeni kanala upload edin. Sadece duyuru videonuz kalsın.

Dolayısiyle, yeni (bir yakınınız adına) alacağınız adsense hesabınızı, Youtube üzerinden, para kazanma sekmesine dokunarak ilişiklendirin ya da yeni oluşturun. Evet telefon numarası önemli, adsense için hiç kullanılmamış bir telefonla adsense hesabınızın doğrulamasını yapın.

İyi dileklerimle,

gokhankirca

Üye
Üye
2 Ara 2019
5
1
3
Bendede aynı sorun var birden fazla hesap hatası alıyorum ama benim onaylanmış 1 hesabım bile yok !
Sorun şu; Youtube hiç kullanılmamış ve kendim domainini aldığım kurumsal bir mail adresi ile kaydoldum. Videolar yükledim içerikler oluşturdum. Abone sayım ve izlenme oranım artınca yine aynı mail adresi ile adsenseye kaydoldum. Ancak adsense mevcut bir adsense hesabım olduğunu bundan devam etmem gerektiğini yada bu hesabı kapatmam gerektiğini söyledi. Bunu benimle nasıl ilişkilendirdi de buldu ancak telefon numaramdan yakalayabilir diye düşündüm ancak devam edeyim, o maili adresine girmeye çalıştım ama şifreyi hatırlamıyorum denemediğim şifre kalmadı yok olmadı, sıfırlama seçeneklerinde ne mail, nede telefon, ne en iyi arkadaşımın adı vs vs hiç bişe yok defalarca denedim kabul etmiyor. Hesabı pasif edemiyorum, adsenseyide kullanamıyorum kaldım öylece. Madem benim böyle bir hesabım olduğunu tahmin edip bulabilen bir sistemi var Google'ın senin hesabın diyor, sil diyor yada devam et diyor o zaman yeni mail adresinden beni algılamayıp adımdan telefonumdan buluduysa neden bunlara sıfırlama yollamıyor telefonuma mailime anlamıyorum çok saçma. Yadan YouTube panelinde apsende hesabı değiştir diye bir seçenek yok anlamıyorum. Tüm formları, geri bildirimleri adsensen hesap numaramı değiştirmeyi ahmeti mehmeti, interneti hatim ettim YouTube'de yüzlerce çözüm izledim her şeyi denedim ama asla olmadı. Denemediğim yöntem kalmadı. Youtube hesap Google hesap bilgilerini tamamen değiştirdim eşimin adı telefonu maili yaptım hiç kullanılmamış yine değişen bişe olmadı. Durum budur.

Must Leisure

Destek Ekibi
Destek Ekibi
13 Şub 2020
309
126
43
Bahsetmiş olduğunuz bir youtube kanalı ise kanal kendi adınızada olsa da adsense bağlayamıyorsanız, uzmanlarında tavsiye ettği gibi başka bir adsens ile ilişkilendirin bu adsens eşinizin adına açılmş bir adsense olabilir . adsense bölümündeki reklamlarda url kısmına sizin kanalınızı ekleyin vede o adsense de size yetkili olmanız için davet oluşturun, kart bilgilerine kendi kartinizi yazabilirsiniz ,aynı telefon yada ısım kullanarak 2 bir adsense ye müsade edilmıyor,
Yada kanalınızı yakınınıza devir edin bu sorunda ortadan kalkar .Yakınınızın adına 2 bir google hesabı oluşturun orayada adsens için kullanın , benim tavsiyem google hesabınızla adsens hesabınız aynı yerde olmasın

Düşüncelerinizde haklısınız ama bunu yapanda bir PC kişisel olarak inceleme yapılmasımümkün deyil.

gokhankirca

Üye
Üye
2 Ara 2019
5
1
3
Bahsetmiş olduğunuz bir youtube kanalı ise kanal kendi adınızada olsa da adsense bağlayamıyorsanız, uzmanlarında tavsiye ettği gibi başka bir adsens ile ilişkilendirin bu adsens eşinizin adına açılmş bir adsense olabilir . adsense bölümündeki reklamlarda url kısmına sizin kanalınızı ekleyin vede o adsense de size yetkili olmanız için davet oluşturun, kart bilgilerine kendi kartinizi yazabilirsiniz ,aynı telefon yada ısım kullanarak 2 bir adsense ye müsade edilmıyor,
Yada kanalınızı yakınınıza devir edin bu sorunda ortadan kalkar .Yakınınızın adına 2 bir google hesabı oluşturun orayada adsens için kullanın , benim tavsiyem google hesabınızla adsens hesabınız aynı yerde olmasın

Düşüncelerinizde haklısınız ama bunu yapanda bir PC kişisel olarak inceleme yapılmasımümkün deyil.
Merhaba. Öncelikle desteğiniz için teşekkür ederim. Adsense bölümündeki reklamlarda url kısmına sizin kanalınızı ekleyin derken tam anlamadım. Adsenseye girdiğimde aşağıdaki ekran geliyor. Kanalımı nasıl devir ederim onu. Youtube'de para kazanma sekmesine gelince ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir.

Ekli dosyalar

• Ekran Resmi 2020-04-06 14.04.08.png
    Ekran Resmi 2020-04-06 14.04.08.png
    313.2 KB · Görüntüleme: 7
  • Ekran Resmi 2020-04-06 14.07.49.png
    Ekran Resmi 2020-04-06 14.07.49.png
    287.7 KB · Görüntüleme: 7

Must Leisure

Destek Ekibi
Destek Ekibi
13 Şub 2020
309
126
43
Merhaba. Öncelikle desteğiniz için teşekkür ederim. Adsense bölümündeki reklamlarda url kısmına sizin kanalınızı ekleyin derken tam anlamadım. Adsenseye girdiğimde aşağıdaki ekran geliyor. Kanalımı nasıl devir ederim onu. Youtube'de para kazanma sekmesine gelince ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir.
Yukarıda yazmışım bir yakınınızın adına kayıtlı olan google hesabını kullanarak adsense oluşturun, kanalınızı ona bağlayın