Hesap Durduruldu. Sorunu hak.

CKEYDAL

Üye
Üye
15 Haz 2019
10
4
3
TRABZON
www.yazargazetesi.com.tr
Merhabalar;
Şirketime ait Gazetemizin Adsense ve Admob sayfaları durduruldu.
Sebebi için geçersiz etkinlik ve ne yaptıysam sorunu çözemedim.
Adsense hesabında Sonun kaynağı için Kötü niyetli çalışanımdan kaynaklandı ve Sosyal Medya hesabmını hepsi İşten çıkarttığım için Hesaplarımın hespsini çaldı
Adsenseyi geçersiz sürekli tıklamalar ile diğer sosyal medya hesabımı çaldı
Emniyet Siber suçlara yaptığım suç duyurusu yaptığım sorunu çözemedim

Muhtemelen kurumsal maillerden kaynaklandı Farklı posta adresleri ile denedim ve yine olmadı.

Kabul etmeyenler için Google ADS yayınlayacağım reklamlar Müşterilerim google reklamı da yayınlamak istiyor ve kendi sitem de yayınlanmadığı için mecburen kabul edenleri facebook sponsorlu reklama yönlendirmek gerekiyor

Malum İnternet Gazeteciliği olunca durum hal bu şekilde

Burada beklentim bu sorunun bir çözümü varmıdır varsa yol yöntemi yöntemi süreci nedir.
Bu sorun ile ilgili elimiz deki Resmi kurumlara yapılan suç duyurusu evraklarını Çözüme sorunu çözer mi yoksa alternatif yollar mı denemek gerekli veya hiç ugraşmamak daha mı dogru olur

Dğerli Yöneticilerimiz konuya hüküm hüküm bir bilgilendirme yaparsa sevinirim
Sorunumuz 2019 Yılı içerisin de yaşandı

selamlar
iyi çalışmalar

Sezgin GÜLER

Google Silver Product Expert
Destek Ekibi
18 Haz 2019
379
327
63
Merhaba,

Bu durumu yöneticimiz @Yusuf ERGİŞİ gerekli açıklamaları yapacaktır.
Üzücü bir durum ancak bu sizden kaynaklanmayan bir durum ise sabotaj diyebiliriz.

Bunu önlemenin yolu bilmediğiniz ve sosyal medya'da dahil tüm sitelerden gelecek olan bağlatıları, ip adresleri, gibi vs, önleyerek bunu aşmanız gerekecektir. Sadece Google gibi arama motorları sonuçlarından gelecek bağlantıları kabul etmeniz ve organik trafiğiniz en iyi üst düzeyde olmasına dikkat edin.

Daha sonra aşağıdaki bağlatılara göz atın bilgi alın ve gerekli olan itirazlarda bulunun.
Geçersiz trafiği engellemeye nasıl yardımcı olabilirsiniz?
AdSense için: Sabotaj nedir ve nasıl önlenir?
AdMob için: Sabotaj nedir ve nasıl önlenir?

Ayrıca bakınız:
Geri bağlantıları reddetme
Alan yönlendirmelerini filtreleme

Saygılarımla,
Sezgin

• Sevdim
Tepkiler: Yusuf ERGİŞİ

CKEYDAL

Üye
Üye
15 Haz 2019
10
4
3
TRABZON
www.yazargazetesi.com.tr
Sezgin hocam;
Bilgi için öncelikle çok teşekkür ediyorum.
Emniyet siber suçlara yapılan müracaat evraklarımız dahil hepsi durmaktadır. 2009 yılına ait olayların yaşadığı aylara ait
Diğer yandan
ilettiğiniz linkleri inceleyeceğim detaylı şekilde hiç anlamıyorum sistem den
Gazeteme ait SMS sistemi de devrede ve Kendim yatırım danışmanlığı da yaptığım için Türkiye Geneli çok fazla müşteri portföyüne sahibim ancak müşterileri zorunlu olarak facebook reklamlarına yönlendiremiyorum
Kendi sitemde google reklamı dönmeyince bazı müşterilerim kabul etmiyor vazgeçiyor facebook reklamını kabul edenlerin reklamını almak durumun da kalıyorum

bura da amacım ben adsense den para kazanayım degil.
Dijital gazete aboneliği ve Dijital Reklam satışım var benim müşterilerime ancak Müşterilerim den bu ödemeleri alırken bazıları alışkanlık veya google reklamına fazla önem verdiği için google reklamında israr ediyor dolayısı ile google ads hesabımdan müşterinin reklamını girsem dahi sitemde olmayacağı için hoş bir durum ortaya çıkmıyor

Bu durum da yapılacak bir işlem varsa destek olursanız sevinirim.
Selamlar
İyi çalışmalar

• Beğen

Atacbala

Destek Ekibi
Destek Ekibi
16 Eyl 2019
510
307
63
Emniyetden aldığınız belge doküman adsensesi bağlamaz.Biri devlet kurumu biri özel bir şirket hükmü yok yani.Adsensle iletiseme geçebilirsiniz ama genellikle geçeriz trafik konuları sonuca ulasmiyor.Ayrica 2019 araliktan itibaren haksiz yere cok fazla banlanma gördüm kendimde youtube uzerinde askiya alindim ki buda 350 milyon izlenen bir kanal pek ümit vari olmayin derim.Sorunun cozulmesi dilegiyle

CKEYDAL

Üye
Üye
15 Haz 2019
10
4
3
TRABZON
www.yazargazetesi.com.tr
Merhaba Atacba Hayırlısı neyse o olur sorun yok.
Benim çok bir kaybım yok.
Şuan Web TV Lisansı ve Uydu Lisansı ile ugraşıyorum başım dertte zaten haddinden fazla iş yükü var bir de üstüne anlamıyorum adsense den
Müşteriler den israr ile isteyenler var google reklamını mecbur google reklamı almıyorum demek zorunda kalıyorum.
Olmuyorsa yapamıyorum diyecegim gelen taleplere
teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Atacbala

Atacbala

Destek Ekibi
Destek Ekibi
16 Eyl 2019
510
307
63
Merhaba Atacba Hayırlısı neyse o olur sorun yok.
Benim çok bir kaybım yok.
Şuan Web TV Lisansı ve Uydu Lisansı ile ugraşıyorum başım dertte zaten haddinden fazla iş yükü var bir de üstüne anlamıyorum adsense den
Müşteriler den israr ile isteyenler var google reklamını mecbur google reklamı almıyorum demek zorunda kalıyorum.
Olmuyorsa yapamıyorum diyecegim gelen taleplere
teşekkürler
Umarim düzelir hayirlisi olsun bol kazançlar

Sezgin GÜLER

Google Silver Product Expert
Destek Ekibi
18 Haz 2019
379
327
63
AdSense konusunda tedbir amaçlı olarak ne yapılması gerekli açıklamalarında bulundum.
Bunun dışında net bir açıklamada bulunmak istemem bu yüzden yöneticimiz @Yusuf ERGİŞİ gerekli yardımlar da bulunup, gerekli birimlere ulaştıracaktır takipte kalın. ;)

• Beğen

Atacbala

Destek Ekibi
Destek Ekibi
16 Eyl 2019
510
307
63
AdSense konusunda tedbir amaçlı olarak ne yapılması gerekli açıklamalarında bulundum.
Bunun dışında net bir açıklamada bulunmak istemem bu yüzden yöneticimiz @Yusuf ERGİŞİ gerekli yardımlar da bulunup, gerekli birimlere ulaştıracaktır takipte kalın. ;)
Sezgin bey youtubeda baglantiniz varmı tanıdığınız.Dogrudan ulasabilecegimiz biri, çünkü youtube kanallarımdan birini haksiz yere para kazanmasini kapatti 😀 sürekli farkli birime yönlendiriyorlar hepside sorun olmadığını soylesede acmadilar daha.

Yusuf ERGİŞİ

Google Diamond Product Expert
Moderatör
10 Nis 2018
2,350
1,424
113
Ankara
adsenseturkiye.com.tr
Merhabalar;
Şirketime ait Gazetemizin Adsense ve Admob sayfaları durduruldu.
Sebebi için geçersiz etkinlik ve ne yaptıysam sorunu çözemedim.
Adsense hesabında Sonun kaynağı için Kötü niyetli çalışanımdan kaynaklandı ve Sosyal Medya hesabmını hepsi İşten çıkarttığım için Hesaplarımın hespsini çaldı
Adsenseyi geçersiz sürekli tıklamalar ile diğer sosyal medya hesabımı çaldı
Emniyet Siber suçlara yaptığım suç duyurusu yaptığım sorunu çözemedim

Muhtemelen kurumsal maillerden kaynaklandı Farklı posta adresleri ile denedim ve yine olmadı.

Kabul etmeyenler için Google ADS yayınlayacağım reklamlar Müşterilerim google reklamı da yayınlamak istiyor ve kendi sitem de yayınlanmadığı için mecburen kabul edenleri facebook sponsorlu reklama yönlendirmek gerekiyor

Malum İnternet Gazeteciliği olunca durum hal bu şekilde

Burada beklentim bu sorunun bir çözümü varmıdır varsa yol yöntemi yöntemi süreci nedir.
Bu sorun ile ilgili elimiz deki Resmi kurumlara yapılan suç duyurusu evraklarını Çözüme sorunu çözer mi yoksa alternatif yollar mı denemek gerekli veya hiç ugraşmamak daha mı dogru olur

Dğerli Yöneticilerimiz konuya hüküm hüküm bir bilgilendirme yaparsa sevinirim
Sorunumuz 2019 Yılı içerisin de yaşandı

selamlar
iyi çalışmalar

@CKEYDAL merhaba,

Yaşadığınız bu durum için üzgünüm. Gerekli tüm açıklamaları arkadaşlar yapmışlar, ama yinede inceleme talebi oluşturabilir ve son cevabı alabiliriz. Arkadaşların dediği gibi bu tür durumlarda çok olumlu sonuç ile geri dönüş yapıldığı çok nadirdir.

Lütfen bu platform üzerinden yaşadığınız durumu özetleyerek:
- Adsense için kullandığınız eposta adresinizi
- Yayıncı kimlik numaranızı
- URL adresinizi bize iletebilir misiniz?

İyi dileklerimle,

• Beğen
Tepkiler: Sezgin GÜLER