İçerik İçin AdSense (İİA)

Yusuf ERGİŞİ

Google Diamond Product Expert
Moderatör
10 Nis 2018
2,348
1,420
113
Ankara
adsenseturkiye.com.tr
Web yöneticisi kalite yönergelerine uygun olarak tasarladığınız sitenizin:
site.com gibi URL ler için;
- URL yaşınızın en az 2 aylık süreyle yayında ve güncel olması,
- Daha önce ilgili URL nizin adsense program politikaları ile ilgili sorun yaşamamış olması,
- İçeriklerinizin herkesin anlayacağı türden ve herkese hitap eden türden olması,
- İçeriklerinizin tamamen özgün (size ait) ve benzersiz olması,
- Kopya ve tekrarlayan içeriklerden uzak durulması,
- Telif hakkıyla korunan içerik ve metaryal bulundurulmaması,
- Farklı reklamveren şirketlere ait reklam kodlarının bulundurulmaması,
- Popup açılar pencereler bulundurulmaması,
- Açılır menülerin azami derecede azaltılması,
- Kullanıcılara değer katan türden içeriklere yer verilmesi,
- Tasarım olarak kullanıcıyı yormayan ve kullanıcının aradığını rahatça bulabileceği bir yapıya sahip olması onay sürecinizi hızlandıracaktır.

.

Son düzenleme:

DoktorCan

Üye
Üye
12 Nis 2018
1
1
0
www.mutfakyolu.com
Çok faydalı bir yazı olmuş hocam. Zira benim sitemin AdSense başvurusu neden onaylanmıyor? diyen arkadaşların kriterlere göre kendilerine puan verip AdSense in istediği başarı kriter puanına ulaşmaları gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf ERGİŞİ

Yusuf ERGİŞİ

Moderatör
10 Nis 2018
2,348
1,420
113
Ankara
adsenseturkiye.com.tr
Yeni açtığımız sitemiz sizce şuan adsense başvurusundan geçecek durumda mı?
NotKafe | Türkiye'nin En Güncel ve Kapsamlı Eğitim Sitesi
Merhaba @Blogerlar,

Süreç sizin için seçtiğiniz içerikler için biraz sıkıntılı geçebilir. Siteniz tasarımında bir sorun görünmüyor ancak konu olarak ders notları, ödev, sınav sonuçları vb şekilde içeriklerden oluştuğu için politikalar gereği ödev siteleri bu süreçten olumsuz yönde etkilenmektedir. URL adresinizin yaşı ne kadardır? İki aylık süreyi geçmiş ise başvurunuzu gönderin ve sonuçtan bizleri bilgilendirin ki size konu hakkında detay bilgisi iletelim.

İyi dileklerimle :)

• Beğen
Tepkiler: Blogerlar

Blogerlar

Üye
Üye
23 May 2018
87
61
18
28
Merhaba @Blogerlar,

Süreç sizin için seçtiğiniz içerikler için biraz sıkıntılı geçebilir. Siteniz tasarımında bir sorun görünmüyor ancak konu olarak ders notları, ödev, sınav sonuçları vb şekilde içeriklerden oluştuğu için politikalar gereği ödev siteleri bu süreçten olumsuz yönde etkilenmektedir. URL adresinizin yaşı ne kadardır? İki aylık süreyi geçmiş ise başvurunuzu gönderin ve sonuçtan bizleri bilgilendirin ki size konu hakkında detay bilgisi iletelim.

İyi dileklerimle :)
Yusuf hocam siteyi açalı yani domain 1 aylık oldu veya 1ay 1 haftayı geçti. 100 adet içerik girdik siteye. 2 aydan önce başvursak kabul olmaz mı yani şu hali ile. Ödev sitelerinin bu süreçten olumsuz yönde etkilenmelerinin sebebi nedir?

• Beğen
Tepkiler: Yusuf ERGİŞİ

Yusuf ERGİŞİ

Moderatör
10 Nis 2018
2,348
1,420
113
Ankara
adsenseturkiye.com.tr
Yusuf hocam siteyi açalı yani domain 1 aylık oldu veya 1ay 1 haftayı geçti. 100 adet içerik girdik siteye. 2 aydan önce başvursak kabul olmaz mı yani şu hali ile. Ödev sitelerinin bu süreçten olumsuz yönde etkilenmelerinin sebebi nedir?

Merhaba,

2 aydan önce (henüz indexlemesi yapılamayacağı için) yapılan başvuruların çok büyük bir çoğunluğu olumsuz geri dönüş alırlar. Bu arada ödev siteleri ile ilgili politikalar mevcut ve kabul görmesi çok zordur. Aşağıda bu tür sitelere vurgu olarak şöyle deniliyor:

Dürüst olmayan davranışlara imkan veren içerik
Bu politika neleri kapsıyor?

Dürüstlük ve adalete değer verdiğimiz için, Google reklamları kullanıcıların başkalarını kandırmalarına yardımcı olan içeriğin yer aldığı sayfalara yerleştirilemez. Örnekler:

• Pasaport, diploma veya akreditasyon benzeri sahte ya da düzmece belge yapımını tanıtan içerik;
  • Sahte veya düzmece kimlik yapımını tanıtan içerik;
  • Dönem ödevleri, başkasının yerine makale yazma veya sınava girme hizmetlerinin satışı ya da dağıtımı;
  • Uyuşturucu testlerini geçmeyle ilgili bilgiler veya ürünler
  • Sahtecilik etkinliklerini tanıtan içerik
Bunların örnekler olduğunu ve eksiksiz ve kapsamlı olmadığını unutmayın.

EmreT

Üye
Üye
7 Ocak 2019
14
7
3
Samsun
Bazı adsense ücretli kayıt işlemleri yapan arkadaşların yaptığı işlemler ;
0 blog açılır.
70 gün süreyle güncel yazı paylaşımı yapılır.
Site tek veya çift renkli, göz yormayacak responsive tasarıma sahiptir.
70 günün sonunda adsense ye başvuru yapılır ve kabul olunur :)

TeorikFizik

Üye
Üye
21 Şub 2019
8
4
3
www.teorikfizik.com
Buradaki herşeyi yaptım siteyi açtığım gün başvurdum içinde önceden hazırladığım yaklaşık 10 yazı vardı site 21.gününde onaylandı. tabi onaylandığında yakşaık 70 kusur yazı olmuştu kategorileri eşit dağıttım. çerezler gizlilik vb sayfalarıda açtım bu sitedeki faydalı bilgilerden yararlandım ardından oturup bekledim ve mutlu son tabi :)

Gerçi 4 gündür onaylı kazancım 0.50 kuruş ama tbm her geçen gün artıyor. gösterim başına maliyette artıyor gibi

• Beğen
Tepkiler: Blogerlar