PIN Formuna (Manuel Doğrulama Formuna) Ulaşamıyorum Neden?

DeeJay

Üye
Üye
16 Ocak 2021
5
0
1
yeni konu açamıyorum, moderatörün sayfasına sorunumu yazıyorum yazdıklarımı siliyor.. neden kimse yardımcı olmuyor ?

Yusuf ERGİŞİ

Google Diamond Product Expert
Moderatör
10 Nis 2018
2,350
1,424
113
Ankara
adsenseturkiye.com.tr
yeni konu açamıyorum, moderatörün sayfasına sorunumu yazıyorum yazdıklarımı siliyor.. neden kimse yardımcı olmuyor ?
Merhaba,

Konu tam olarak neydi, buradan iletebilir misiniz?

DeeJay

Üye
Üye
16 Ocak 2021
5
0
1
Merhaba,

Konu tam olarak neydi, buradan iletebilir misiniz?
Kimlik doğrulama konusunda ben de aynı sorunu yaşıyorum.. Hesabı açarken konu başında bahsedilern kriterlerden hiç haberim yoktu.. Önce yeğenim kimliğini ekledi ama yaşı küçük diye google dan mesaj geldi sonra ben ismi değiştirip 18 yaş üstü bir kullanıcı ekledim. O isme ait banka ve adres bilgisi de ekledim.Banka hesabına yatan küçük miktarı da doğruladım.. e-devletten ikametgah belgesi de indirip gönderdim ama bir türlü hesabım için işlem yapılmadı.. Ne yaptıysam olmadı.. Adsense sayfamda şu an pin gönder butonu yok.. Manuel olarak doğrulayamıyorum ? Yeni bir adsense açıp YouTube hesabıma ilişkilendireyim diyorum ama hesabımda : "Şu anda bu AdSense hesabını kapatamazsınız." diye bir uyarı var.. 5 aydır bununla uğraşıyorum..

NOT: forumdan cevap alamayınca yeni bir adsense hesabı açıp ilişkilendirdim eğer önceki hesabımı düzeltebilirseniz bu yeni hesabı kapatın. çünkü eski hesabımda bir miktar bakiye var

Yusuf ERGİŞİ

Moderatör
10 Nis 2018
2,350
1,424
113
Ankara
adsenseturkiye.com.tr
Kimlik doğrulama konusunda ben de aynı sorunu yaşıyorum.. Hesabı açarken konu başında bahsedilern kriterlerden hiç haberim yoktu.. Önce yeğenim kimliğini ekledi ama yaşı küçük diye google dan mesaj geldi sonra ben ismi değiştirip 18 yaş üstü bir kullanıcı ekledim. O isme ait banka ve adres bilgisi de ekledim.Banka hesabına yatan küçük miktarı da doğruladım.. e-devletten ikametgah belgesi de indirip gönderdim ama bir türlü hesabım için işlem yapılmadı.. Ne yaptıysam olmadı.. Adsense sayfamda şu an pin gönder butonu yok.. Manuel olarak doğrulayamıyorum ? Yeni bir adsense açıp YouTube hesabıma ilişkilendireyim diyorum ama hesabımda : "Şu anda bu AdSense hesabını kapatamazsınız." diye bir uyarı var.. 5 aydır bununla uğraşıyorum..

NOT: forumdan cevap alamayınca yeni bir adsense hesabı açıp ilişkilendirdim eğer önceki hesabımı düzeltebilirseniz bu yeni hesabı kapatın. çünkü eski hesabımda bir miktar bakiye var
Merhaba,

Yaşı küçük olan yakınınız adına oluşturulan hesap için bir vergi kimlik numarası oluşturulur. Oluşturulan bu vergi kimlik numarası TC kimlik numaranız gibidir ve başkasına devredilemez. Siz isim değiştirerek bu hatayı yapmışsınız. AdSense hesapları başkasına devredilemez, satılamaz konusu bu vergi kimlik numarasından kaynaklıdır.

Daha sonra hesap oluşturmuşsunuz ve aynı bilgileri (önceki hesapla, şimdiki hesap) kullanmışsanız, ikinci hatayı yapmışsınız. Önceki hesaptaki bilgileri hesabı ilk açan kişinin bilgileri ile tekrar değiştirin. Yeni kendi adınıza açmış olduğunuz hesapla ilgili olarak;

- Size hiç (Yeni hesap üzerinden) PIN gönderildi mi?
- Yeni oluşturduğunuz hesapta kesinleşmiş kazancınız 80TL ye ulaştı mı?
- Youtube tarafındaki sorun için 'Youtube İngilizce Forum' tarafından destek alabilirsiniz.

Not: Kendi adınıza birden fazla hesap olduğu, robot tarafından tespit edilmiş ise, artık her iki hesabı da kullanamazsınız. 'Birden fazla hesabınız olduğu tespit edildi' şeklinde bir uyarı aldınız mı? Eğer böyle bir uyarı almışsanız; Bir yakınınız adına sıfırdan bir hesap oluşturup işlemlere devam etmek zorunda kalabilirsiniz. Tüm sorumluluk yakınınıza ait olacağını lütfen unutmayın.

PIN ile ilgili sorunları tamamen Robot takip ettiğinden, eğer toplamda 4 PIN mektubu gönderildi ve size hiç birisi ulaşmamış ise, ve manuel doğrulama AdSense panelinizde çıkmamış ise, yine bir takım kriterleri karşılayamamışsınız demektir.

Kolaylıklar dilerim.

DeeJay

Üye
Üye
16 Ocak 2021
5
0
1
Daha sonra hesap oluşturmuşsunuz ve aynı bilgileri (önceki hesapla, şimdiki hesap) kullanmışsanız, ikinci hatayı yapmışsınız. Önceki hesaptaki bilgileri hesabı ilk açan kişinin bilgileri ile tekrar değiştirin. Yeni kendi adınıza açmış olduğunuz hesapla ilgili olarak;
Hayır şu an yeni açtığım hesap farklı bir isme ait. 18 yaşından büyük. Banka hesabı da var. (ama hesap yeni olduğu için henüz banka hesabı eklemedim)
önceki hesabım 86 tl civarında bakiyesi vardı şu an açtığım hesap daha yeni olduğu için 0 tl (yeni hesabı YouTube hesabına ilişkilendirdim)

- Size hiç (Yeni hesap üzerinden) PIN gönderildi mi?
Hayır. Bildiğim kadarıyla belirli bir bakiyeden sonra pin isteniyor..
- Yeni oluşturduğunuz hesapta kesinleşmiş kazancınız 80TL ye ulaştı mı?
Hayır henüz değil.
'Birden fazla hesabınız olduğu tespit edildi' şeklinde bir uyarı aldınız mı?
Hayır. Benim aklıma takılan şu : Eski adsense hesabını kapatmak istiyoruma ama kapatamıyorum.. sayfada bu AdSense hesabını kapatamazsınız." diye bir uyarı var.. Bu yüzden yeni hesapla devam edersem daha sonra"birden fazla hesabınız var" uyarısı alır mıyım ?
Botlara takılmaması için eski hesaba siz müdahele edip kapatır mısınız ? ya da kapatabilmem için bana yönergeleri söyleyin ben kapatayım.

Yusuf ERGİŞİ

Moderatör
10 Nis 2018
2,350
1,424
113
Ankara
adsenseturkiye.com.tr
Hayır şu an yeni açtığım hesap farklı bir isme ait. 18 yaşından büyük. Banka hesabı da var. (ama hesap yeni olduğu için henüz banka hesabı eklemedim)
önceki hesabım 86 tl civarında bakiyesi vardı şu an açtığım hesap daha yeni olduğu için 0 tl (yeni hesabı YouTube hesabına ilişkilendirdim)

Hayır. Bildiğim kadarıyla belirli bir bakiyeden sonra pin isteniyor..

Hayır henüz değil.

Hayır. Benim aklıma takılan şu : Eski adsense hesabını kapatmak istiyoruma ama kapatamıyorum.. sayfada bu AdSense hesabını kapatamazsınız." diye bir uyarı var.. Bu yüzden yeni hesapla devam edersem daha sonra"birden fazla hesabınız var" uyarısı alır mıyım ?
Botlara takılmaması için eski hesaba siz müdahele edip kapatır mısınız ? ya da kapatabilmem için bana yönergeleri söyleyin ben kapatayım.

Eski hesap sizin adınıza değilse, botlara takılmazsınız. Hesabı siz iptal edemiyorsanız, ilgili birimin iptal etmesi için, yapacakları incelemede hesabınızın herhangi bir politika ihlaline maruz kalmamış olduğunun görülmesi gerekiyor. Yaş ile ilgili sorun olduğu görülmüş olsa da kapatılmaz. Bu duruma çakışan hesap uyarısı da dahildir.

Siz yeni hesapla devam edin, önceki hesaptaki bakiyeyi zaten alamayacaksınız. Bilgiler çakışmadığı sürece herhangi bir sorun yaşamazsınız. Bilgilerden kastım, alacaklı adı soyadı, yani hesap sahibi adı soyadı ve telefonu aynı olmamalıdır.

DeeJay

Üye
Üye
16 Ocak 2021
5
0
1
Siz yeni hesapla devam edin, önceki hesaptaki bakiyeyi zaten alamayacaksınız. Bilgiler çakışmadığı sürece herhangi bir sorun yaşamazsınız. Bilgilerden kastım, alacaklı adı soyadı, yani hesap sahibi adı soyadı ve telefonu aynı olmamalıdır.
hayır tüm bilgiler farklı..Son bir soru; peki chrome da ekli gmail hesapları arasında geçiş yapmam sorun olur mu ? misal eski adsense veya youtube'a ait hesabın gmail adları farklı, yenisi farklı.. ikisini de arada kontrol etmek için giriş çıkış yapmak sorun çıkarır mı ?

Son düzenleme:

Bayram ŞENAKAR

Dijital Pazarlama Uzmanı
Üye
23 Ocak 2019
366
375
63
23
Malatya
bayramsenakar.com.tr
Merhabalar @DeeJay,
Forumlarda genel olarak konu açamama / mesaj gönderememe problemleri genellikle reklam engelleme eklentilerinden (AdBlock, uBlock vb.) kaynaklanmaktadır. Sitemiz için reklam engellemeyi devre dışı bırakırsanız forumumuzda daha iyi bir deneyim yaşarsınız.

Saygılarımla.

ayhsn

Üye
Üye
11 Mar 2020
75
12
8
Merhaba ben de aynı sorunu yaşıyorum..Hesabı açarken bu kriterlerden hiç haberim yoktu..Önce yeğenim kimliğini ekledi ama yaşı küçük diye mesaj geldi sonra ismi değiştirip 18 yaş üstü bir kullanıcı ekledim. O isme ait banka ve adres bilgisi de ekledim.Banka hesabına yatan küçük miktarı da doğruladım.. Kendi hesabımda kimlik doğrulama formu gelmediği için farklı bir gmail hesabı kullanarak kimlik görüntüsü de gönderdim..e-devletten ikametgah belgesi de indirip gönderdim ama bir türlü işlem yapılmadı..Ne yaptıysam olmadı.. Sayfamda pin gönder butonu da yok.. Manuel olarak nasıl doğrulayabilirim bu işlemi ? Yeni bir adsense açıp YouTube hesabıma ilişkilendireyim diyorum ama hesabımda : "Şu anda bu AdSense hesabını kapatamazsınız." diye bir uyarı var.. Kafam allak bullak Lütfen yardımcı olun 5 aydır bununla uğraşıyorum. Bunlarla uğraştığım için YouTube hesabıma video yüklemek için şevkim de kalmıyor. Yardımcı olursanız ve bu sorunu çözerseniz çok sevinirim..İyi forumlar
bu linke tıkla formu doldur 24 saat içinde aktif olur. Google AdSense