Reklamlara doğal olmayan bir şekilde dikkat çekme

Arzu Çevikalp

SEO Uzmanı
SEO Uzmanı
Webmaster
Destek Ekibi
4 Tem 2018
80
91
18
İstanbul
www.arzucevikalp.net
Reklamlara doğal olmayan şekilde dikkat etme problemini yaşıyorsunuz sanırım?

Kullanıcıların dikkatini reklama çeken göz alıcı animasyonlar ve dikkati reklama yönelten oklar veya benzer semboller politika gereği uygun görülmüyor.
Sitede direkt olarak reklam algısı var, kafa karıştırabilir bu, çünkü doğal olmadığı izlenimini uyandırıyor. Sizin reklamlar direkt olarak dikkat çekiyor. Temayla ilgili değil bu sorun. Kısacası yayıncıların, kullanıcıları Google reklamlarını tıklamaya teşvik edici bir durum söz konusu.

Ekli dosyalar

• unnamed.png
    unnamed.png
    32 KB · Görüntüleme: 2

TR90Medya

Üye
Üye
7 Kas 2019
81
25
18
Reklamlara doğal olmayan şekilde dikkat etme problemini yaşıyorsunuz sanırım?

Kullanıcıların dikkatini reklama çeken göz alıcı animasyonlar ve dikkati reklama yönelten oklar veya benzer semboller politika gereği uygun görülmüyor.
Sitede direkt olarak reklam algısı var, kafa karıştırabilir bu, çünkü doğal olmadığı izlenimini uyandırıyor. Sizin reklamlar direkt olarak dikkat çekiyor. Temayla ilgili değil bu sorun. Kısacası yayıncıların, kullanıcıları Google reklamlarını tıklamaya teşvik edici bir durum söz konusu.

Ne gibi bir çözüm öneriyorsunuz

Arzu Çevikalp

SEO Uzmanı
SEO Uzmanı
Webmaster
Destek Ekibi
4 Tem 2018
80
91
18
İstanbul
www.arzucevikalp.net
Ne gibi bir çözüm öneriyorsunuz
Otomatikte mi reklamlar? Değilse hepsini kaldırıp, hiç bir şekilde kodlarda veya ölçülerde oynama yapmadan yeniden düzenleyin. Bloggerda reklam düzenleyici eklenti var mı bilmiyorum ama bir bakın. Kendiniz yerleştirecekseniz reklamdan ziyade yazı ön planda olmalı.

TR90Medya

Üye
Üye
7 Kas 2019
81
25
18
Otomatik reklam açık bana kaldırman gereken reklamları gösterme imkanınız varmı acaba

Arzu Çevikalp

SEO Uzmanı
SEO Uzmanı
Webmaster
Destek Ekibi
4 Tem 2018
80
91
18
İstanbul
www.arzucevikalp.net
Otomatik reklam açık bana kaldırman gereken reklamları gösterme imkanınız varmı acaba
Dilerseniz size sitenizde reklam gösterilmesi gereken alanların resmini çekerim, siz de ona göre manuel veya oromatik düzenleme yaparsınız. Şu an kontrol sağladığımda reklamlar görünmüyor.

• Beğen
Tepkiler: TR90Medya