Sürekli aynı hata yardımcı olabilirmisiniz ?

ahmetkirik

Üye
Üye
29 Ara 2019
8
2
3
  • Siteniz AdSense Program Politikaları'na uygun olmalı
  • Başka bir AdSense hesabınız olmamalı. Kişi başına yalnızca bir hesaba izin veririz. Başka bir AdSense hesabınız varsa yenisini kullanmak için lütfen bu hesabı kapatın.
sürekli bu hatayı alıyorum hangisinde sorun var bir türlü anlayamıyorum yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf ERGİŞİ

ahmetkirik

Üye
Üye
29 Ara 2019
8
2
3
Tam olarak hangi konuda politika ihlali olduğunu bilsek sitemizi ona göre düzeltebilirdik ama çok muallakta bir cevap veriliyor.

ahmetkirik

Üye
Üye
29 Ara 2019
8
2
3
eşimin adına da başvurdum yine aynı sorunla karşılaşıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Kolay gelin

Yusuf ERGİŞİ

Google Diamond Product Expert
Moderatör
10 Nis 2018
2,350
1,424
113
Ankara
adsenseturkiye.com.tr
  • Siteniz AdSense Program Politikaları'na uygun olmalı
  • Başka bir AdSense hesabınız olmamalı. Kişi başına yalnızca bir hesaba izin veririz. Başka bir AdSense hesabınız varsa yenisini kullanmak için lütfen bu hesabı kapatın.
sürekli bu hatayı alıyorum hangisinde sorun var bir türlü anlayamıyorum yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin.

Merhaba @ahmetkirik ,

Çakışan hesaba neden olan hesabınızı iptal etmek için bu makaleyi inceleyebilirsiniz. İptal seçeneği çıkmıyorsa öncelikle admob hesabınız varsa onu iptal edin.

İlgili birimle yaptığım görüşmeye istinaden, Adsense hesabı başurusu yaparken 'şartlar ve koşullar' tarafınızdan kabul edilerek yapıldığından ve politikaları incelediğiniz varsayıldığından, her bir kullanıcının bir adsense hesabı oluşturmasına izin verildiğinden, maalesef yaptığınız işlem için olumlu geri dönüş alamayacağınızı üzülerek iletmek istiyorum. Bu durum yanlışlıkla da olsa tek bir kez reklamlarına dokunmuş kullanıcılar için dahi aynıdır.

AdSense Şartlar ve Koşulların 2. Maddesinde özellikle vurgulanan bu durum, 2. bir adsense hesabı oluşturan tüm kullanıcıları etkilemektedir. Son günlerde akıllı ve düşünen sistem ve yazılımlarla birlikte, şartlar ve koşullara uygun davranış sergilemeyen tüm kullanıcılar bu uyarıyla karşı karşıya kaldılar.

AdSense Şartlar ve Koşullar 2. Madde'de derki:

2. Hizmetler'e Erişim; AdSense Hesapları Hizmetleri kullanımınız, bir AdSense Hesabı ("Hesap") oluşturmanıza ve bu hesabın bizim tarafımızdan onaylanmasına tabidir. Hizmetlere erişiminizi reddetme veya sınırlandırma hakkımız mevcuttur. Hesabınızın doğrulanması amacıyla zaman zaman ismininiz, adresiniz ve diğer tanımlayıcı bilgileriniz dahil olmak üzere sizden ek bilgi sağlamanızı isteyebiliriz. Hizmetleri kullanmak için başvuruda bulunarak, bir bireyseniz, en az 18 yaşında olduğunuzu beyan etmiş olursunuz. Yalnızca bir Hesaba sahip olabilirsiniz. Sizin (sizin talimatınız ve kontrolünüz altındakiler dahil olmak üzere) birden fazla Hesap yaratmanız halinde, Google'dan ek ödeme hak etmeyeceksiniz ve aşağıdaki hükümlere tabi olarak Hesaplarınız kapatılacak.

Size tavsiyem; bir yakınınız adına, yakınınıza ait telefon numarası ile doğrulama yaparak yeni bir hesap oluşturmanız doğrultusunda olacaktır. Tüm sorumluluğun yakınınıza ait olacağını unutmayın.

İyi dileklerimle

ahmetkirik

Üye
Üye
29 Ara 2019
8
2
3
Yusuf bey teşekkür ederim cevabiniz icin bir sorun daha var baska birinin adi a acilan adsense icin sitenin webmaster tools ve analytics kaydini o kisinin mail adresine tasimaya gerek varmi yoksa onlar benim mail adresinde dursunmu kolay geldin.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf ERGİŞİ

Yusuf ERGİŞİ

Moderatör
10 Nis 2018
2,350
1,424
113
Ankara
adsenseturkiye.com.tr
Yusuf bey teşekkür ederim cevabiniz icin bir sorun daha var baska birinin adi a acilan adsense icin sitenin webmaster tools ve analytics kaydini o kisinin mail adresine tasimaya gerek varmi yoksa onlar benim mail adresinde dursunmu kolay geldin.

Rica ederim. AdSense hesabı ile webmaster tools, google analytics de aynı hesapta olmasında fayda var. yoksa her defasında bir hesaptan çıkıp diğerine girmeniz gerekebilir. Bu yorucu bir süreç ve işlemdir. Riske girmeyin derim.

ahmetkirik

Üye
Üye
29 Ara 2019
8
2
3
Rica ederim. AdSense hesabı ile webmaster tools, google analytics de aynı hesapta olmasında fayda var. yoksa her defasında bir hesaptan çıkıp diğerine girmeniz gerekebilir. Bu yorucu bir süreç ve işlemdir. Riske girmeyin derim.
Yusuf bey bugun bir sitede alan adimi kontrol ettigimde adsense banli gozukuyor bundan dolayi politika hatasi aliyorum sanirim ne onerirsiniz yeni bir alan adi ilemi yoluma devam edeyim 2 aydir emek veriyorum siteye yoksa bunun bir çözümü varmi kolay gelsin

Suleyman

Üye
Üye
24 Ocak 2020
3
1
3
-Sitenizin google indexleri var mı?
-Google 'da site:siteadi.com ve siteadi.com ile aratınca çıkıyor mu? bazen ceza sorgulama siteleri yeni siteleri direkt banlanmış gibi gösterebiliyor,

ahmetkirik

Üye
Üye
29 Ara 2019
8
2
3
evet 12 sayfa indexlenme var dediğiniz iki yöntemlede site çıkıyor fakat bir kaç sitede adsense ban sorgulama yaptığımda kimde banlı kiminde bansız çıkıyor kafam karıştı.

Yusuf ERGİŞİ

Moderatör
10 Nis 2018
2,350
1,424
113
Ankara
adsenseturkiye.com.tr
evet 12 sayfa indexlenme var dediğiniz iki yöntemlede site çıkıyor fakat bir kaç sitede adsense ban sorgulama yaptığımda kimde banlı kiminde bansız çıkıyor kafam karıştı.

@ahmetkirik selam,

Ban sorgulama diye bir mekanizma var da benim mi haberim yok :) Resmi olarak böyle bir durum mevcut değildir. Ancak Adsense politika ekibinden öğrenilebilir.

İki tür yasaklılık durumu mevcuttur:

- Hesap bazlı (AdSense)
- Site bazlı (URL)

Eğer ihlal gerçekleştiğinde gerekli önlemler alınmadan farklı farklı adsense hesaplarında iş ve işlemlere devam edilmişse ve aşamada eklenen adsense hesapları da durdurulmuşsa, evet site bazlı yasaklılık durumu oluşmuştur.

Önceki hesaplara ait tüm reklam ve doğrulama kodlarını kaldırarak, temizledikten sonra denediniz mi? URL adresiniz neydi?