Yardımınız Gerekli! Admob/Adsense hesabınız feshedildi

Ferit

Üye
Üye
29 Ağu 2019
67
18
8
Merhaba. Dün gece Play Store`da yayında olan uygulamamı inceliyordum. Nasıl yenilikler getirebilirim diye bakıyordum ve bazı şeyleri test ediyordum. Bu sırada da uygulamaya yerleştirdiğim geçiş reklamları çıkıyordu ama tıklamıyordum. Sabah kalktığımda Admob hesabınız feshedildi uyarısınl aldım. E posta atmışlardı. Oda şu şekildeydi

Sayın Kullanıcımız,
Bu e-posta, AdSense hesabınızın, AdSense program politikalarımızla uyumlu olmadığının saptandığını ve sonuç olarak AdSense hesabınızın devre dışı bırakıldığını bildirmek için gönderilmiştir.
Mevcut hesap durumu:: Devre dışı
Gerekli işlem: Yok

Aşağıdaki özellikleri taşıyan içeriklere izin verilmez:
  • Kullanıcıların başkalarını yanlış yönlendirmesine yardımcı olan.
  • Bilgisayar korsanlığı ya da program kırma yöntemlerini tanıtan ve/veya kullanıcılara yazılımlar, sunucular ya da web siteleri üzerinde değişiklik yapmaları veya bunlara yetkisiz şekilde erişmeleri için gereken talimatları ya da ekipmanları sağlayan.

Ödeme
Hesabınız kesin olarak devre dışı bırakıldığından, hesap bakiyeniz size ödenmeyecektir. AdSense Şartlar ve Koşulları'nda (Google AdSense - Terms and Conditions) belirtildiği gibi, Google, program sözleşmesinin ihlali durumunda yayıncılara ödeme yapmama hakkını saklı tutar. Bu adımın, AdSense programının kalitesini sürdürmek ve AdWords reklamverenlerimizin çıkarlarını korumak amacıyla uygulamaya koyulduğunu bilmenizi isteriz. Hesabınızdaki kazançlar, bu durumdan etkilenen reklamverenlere iade edilecektir.

Siteler Devre Dışı Bırakıldı
Hesabınızın program politikalarımızı ihlal ettiği tespit edildiğinden, para kazandığınız tüm sitelerin reklam sunma özelliği devre dışı bırakıldı ve bu siteler artık AdSense programına katılmak için uygun değil.

Başka hesap açılamaz

Hesabımı nasıl kurtarabilirim? İçinde 30 dolar bakiye ve 86 dolar aylık kazanç vardı. Onlara ne olacak?

Şimdiden teşekkürler.

Saygılarımla, Ferit

Ferit

Üye
Üye
29 Ağu 2019
67
18
8
Uygulamanın Google Play linkini atar mısınız?
Uygulama linki :

Link bu ama uygulamayla alakası yok. Çünkü uygulamam banlanmadı. Hala kuılanılabilir. Sadece kendi geçiş reklamlarıma baktığım için olduğunu düşünüyorum

Bayram ŞENAKAR

Dijital Pazarlama Uzmanı
Üye
23 Ocak 2019
366
375
63
23
Malatya
bayramsenakar.com.tr
Hayır, alakası yok. Yayıncıların içeriğini görüntülemesinde bir sakınca yok. Sadece tıklama olduğu zaman bunu Adsense ekibine bildirmeniz gerekmekte.

Uygulamanız Adsense'nin program politikalarına uymadığı için ban yemişsiniz. Kullanıcılara zorunlu olarak reklam izletmek politikalara uygun değildir.
Ödemeniz yapılmayacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf ERGİŞİ

Ferit

Üye
Üye
29 Ağu 2019
67
18
8
Hayır, alakası yok. Yayıncıların içeriğini görüntülemesinde bir sakınca yok. Sadece tıklama olduğu zaman bunu Adsense ekibine bildirmeniz gerekmekte.

Uygulamanız Adsense'nin program politikalarına uymadığı için ban yemişsiniz. Kullanıcılara zorunlu olarak reklam izletmek politikalara uygun değildir.
Ödemeniz yapılmayacaktır.
Uygulama çoktandır yayınsa ve bir sürü böyle uygulama var. Hemde ban nedeni olarak politika ihlali değil, geçersiz trafik gösteriliyor

Ferit

Üye
Üye
29 Ağu 2019
67
18
8
Analytics verilerine baktınız mı?
Grafiklerde ani bir artış var mı?
Uygulama bir aydan az bir zamandi yayindaydi ve her gecen gun daha cok kullanici uygulamayi indirip kayit oluyordu. 480 gibi bir kullanici oldu. Tabi hepsi aktif degil. Gunluk 14 dolara kadar cikti ilk aydan. Analytics sanirsam once baglamak gerekiyor. Ben baglamamistim.Kayit olan kullanicilari firebase ile de gormek mumkundu. Firebase Real database kullaniyordum kayit giris icin

Ferit

Üye
Üye
29 Ağu 2019
67
18
8
Şöyle,
Adsense'e göre reklam göstermeniz doğrusal bir şekilde olmalı.
Ancak parabolik olduğu zaman hesabınız askıya alınıp incelemeye giriyor. Sizinki direkt ban olmuş.
@Yusuf ERGİŞİ hocam bu konu hakkında bilgi sahibi, size yardımcı olacaktır.
Hocam uygulamayı böyle değiştirirsem nasıl olur iki para birimi olsun. Mesela x ve y. Videoya bakarak x para birimi kazanılsın. Ve x para birimini kuılanarak bazı oyunlar oynanılsın. Oynanılan oyunlardan y para birimi kazanılsın. Y para biriminide gerçek para birimine dönüştürmek mümkün olsun. Böyle bence politika ihlali olmaz.