Hesabınız Devre Dışı Bırakıldı. Kopya Hesap Uyarısı

alpayk

Üye
Üye
10 Eyl 2019
5
4
3
Merhaba,

Google AdMob için kayıt oldum ve gerekli reklam alanlarını uygulamama ekleyip Google Play'de yayınladım. Ancak daha sonra AdMob'a giriş yaparken aşağıdaki şekilde bir uyarı vermeye başladı. Ve gelen mailde de Google AdMob hesabınız zaten var şeklinde bir uyarı mevcut. AdMob hesabımı sildim ancak bu sefer de tekrar erişim elde edemiyorum.

Yeni bir maille farklı bilgilerle Google Hesabı açıp tekrar başvurdum.Yine aynı uyarıları verdi ama hesabı sıfırdan açtım. Kopya hesap olması imkansız. Destek bölümünden AdMoba ulaşmak mümkün değil.

Konuyla ilgili yardımlarınızı bekliyorum.

Hesabınız devre dışı bırakıldı
Hesabınızın bir başka hesabın kopyası olduğunu fark ettik. Yalnızca tek bir hesabınız olabilir. AdMob'u kullanmaya devam edebilmek için lütfen kopya hesaplarınızı kapatın.

Ekli dosyalar

• images.png
    images.png
    11.8 KB · Görüntüleme: 8

alpayk

Üye
Üye
10 Eyl 2019
5
4
3
Merhaba,
Aynı ad ve soyad ile yalnızca bir hesaba sahip olmanız gerekiyor.
Merhaba,
zaten farklı bir ad soyad ile kaydoldum. Asıl hesabımıda iptal etmek zorunda kaldım. Yeni mail açarak ve yeni bilgilerle kaydoldum tekrar.

Ancak Türkiye'de ve dünyada aynı isme sahip olan binlerce kişi var. Bu yüzden hesap iptal edilmesi saçma bir durum.

Yok mudur bir çaresi?

• Beğen
Tepkiler: Yusuf ERGİŞİ

Yusuf ERGİŞİ

Google Diamond Product Expert
Moderatör
10 Nis 2018
2,348
1,420
113
Ankara
adsenseturkiye.com.tr
@Bayram Şenakar çok teşekkürler,

Merhaba @alpayk :)

Bu formu doldurup göndermeniz dahilinde bir hafta içerisinde size mobil uzmanlardan birisi dönüş sağlayacaktır.

İyi dileklerimle

alpayk

Üye
Üye
10 Eyl 2019
5
4
3
@Bayram Şenakar çok teşekkürler,

Merhaba @alpayk :)

Bu formu doldurup göndermeniz dahilinde bir hafta içerisinde size mobil uzmanlardan birisi dönüş sağlayacaktır.

İyi dileklerimle

Merhaba Yusuf Bey, ilginize teşekkür ederim ancak
Daha önce bu formu doldurdum. Ancak gelen mail şöyle:

Merhaba,
AdMob ekibinden danışmanlık talep ettiğiniz için teşekkür ederiz. Şu anda danışmanlık hizmeti talebinize cevap veremesek de size yardımcı olmak istiyoruz.

ve ardından klasik yardım merkezinin linki var mailde.

İnternette pek çok kişi bu sorundan muzdarip. Bu yüzden aktif kullandığım AdSense hesabına bağlı AdMob hesabına şu anda hiç giremiyorum. "AdMobu şu anda kullanamazsınız" uyarısı alıyorum.

Sıfırdan mail açmak zorunda kaldım ama yine aynı hata yine aynı uyarı. :)

• Beğen

batukay

Üye
Üye
12 Tem 2019
54
32
18

İnternette pek çok kişi bu sorundan muzdarip. Bu yüzden aktif kullandığım AdSense hesabına bağlı AdMob hesabına şu anda hiç giremiyorum. "AdMobu şu anda kullanamazsınız" uyarısı alıyorum.

Aynı telefon numarası ile mi kayıt yapıyorsunuz ?

• Beğen

Yusuf ERGİŞİ

Moderatör
10 Nis 2018
2,348
1,420
113
Ankara
adsenseturkiye.com.tr

@alpayk tekrar merhaba,

Teşekkürler @batukay :)

Aynı IP, aynı PC (mac adresi), aynı isim soyisim, aynı telefon doğrulaması vb işlemlerden uzak kalmak kaydı ile, bir yakınınız adına tekrar hesap oluşturup işlemlere devam edebilirsiniz. Bilindiği üzre artık düşünen sistemler ve iz süren yazılımlar mevcut :) Her halukarda bir yerden yakalıyor diyebilirim.

• Beğen
Tepkiler: Doğukan Demir

batukay

Üye
Üye
12 Tem 2019
54
32
18
@alpayk tekrar merhaba,

Teşekkürler @batukay :)

Aynı IP, aynı PC (mac adresi), aynı isim soyisim, aynı telefon doğrulaması vb işlemlerden uzak kalmak kaydı ile, bir yakınınız adına tekrar hesap oluşturup işlemlere devam edebilirsiniz. Bilindiği üzre artık düşünen sistemler ve iz süren yazılımlar mevcut :) Her halukarda bir yerden yakalıyor diyebilirim.
Adsense sözleşmesinde her kişinin bir hesabı olabilir diyor neden bir bilgisayarda sadece 1 hesaba kayıt olmaya izin veriyor. Evde aile yaşıyor bir kişi yaşamıyor değil mi ? 😅

• Beğen

Yusuf ERGİŞİ

Moderatör
10 Nis 2018
2,348
1,420
113
Ankara
adsenseturkiye.com.tr
Adsense sözleşmesinde her kişinin bir hesabı olabilir diyor neden bir bilgisayarda sadece 1 hesaba kayıt olmaya izin veriyor. Evde aile yaşıyor bir kişi yaşamıyor değil mi ? 😅

Tekrar selam @batukay :) Aile fertlerinden bir tanesi herhangi bir politika ihlaline neden olursa ve bu durum aynı IP ve bilgisayar (mac adresi) ile yapılmışsa, tedbir almak adına sistem ilgili IP ve mac adresini işaretliyor. Ya yoksa tabiki her bir aile ferdi bağımsız ve adsense hesabı almaya hakkı vardır. Bu durum tek bir telefonla doğrulanarak yapılmamalı ve her bir fert için ayrı bir telefon numarası ile doğrulama yapılmalı. Dediğim gibi IP ve mac adresi politika ihlali ile ilgili sinyal göndermiş mi? göndermemiş mi? :)