Politika İhlali Hk?

caglaryildiz

Üye
Üye
10 Eyl 2019
34
14
8
Kayseri
www.caglaryildiz.net
Merhaba arkadaşlar kolay gelsin herkese. Şöyle bir sorunumuz var, yardımcı olabilir misiniz?

Oppotr.com sitesi için adsense başvurusunda bulunduk 1 gün içinde onay aldık. 1 hafta reklamlarımız göründü. Sonra bir mail geldi;
Sayın Kullanıcımız,
Bu e-posta, web sitelerinizden birinin şu anda AdSense program politikalarımızla uyumlu olmadığını ve sonuç olarak web sitenize reklam sunumunun devre dışı ırakıldığını bildirmek için gönderilmiştir.
Sorun kimlik numarası: 158036521
Reklam sunumunun devre dışı bırakıldığı web sitesi:oppotr.com
İhlalin meydana geldiği örnek sayfa:Oppo Türkiye Forum
Gerekli işlem: Hesabınızdaki tüm diğer siteleri inceleyerek uyumlu olup olmadıklarını kontrol edin.
Mevcut hesap durumu: Etkin

İhlalle ilgili açıklama

Program politikalarımızda belirtildiği gibi, Google reklamları görüntüleyen siteler ve uygulamalar, kullanıcılara gerçek ve yararlı bilgiler sağlamalıdır. Kullanıcılar, hangi ürünlerin, malların veya hizmetlerin sunulduğunu öğrenebilmek için sitede ya da uygulamada kolayca gezinebilmelidir. Yanıltıcı gezinme seçeneklerine ilişkin örnekler aşağıdakileri içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir:
  • İndirilebilir veya akış şeklindeki içeriğe yönelik yanlış iddialar
  • Mevcut olmayan içeriğe bağlantı oluşturma
  • Kullanıcıları alakasız ve/veya yanıltıcı Web sayfalarına yönlendirme
  • Web sitesinin konusuyla ve/veya işletme modeliyle ilgisiz sayfa metni
Daha fazla bilgi için lütfen Google’ın Web yöneticisi kalite yönergelerini ve Program politikalarını inceleyin.

Sonra /forum sayfasındaki reklamları 1'e indirdim itiraz talebinde bulundum, yine aynı maddeler ile reddedildi. sonra reklam kodumuzu footer alanına aldım tekrar itiraz ettim yine aynı mail geldi.

Daha sonra /forum sayfasından adsense kodlarımızı tamamen kaldırdık ve tekrar itiraz ettik gelen mail;

Sayın Kullanıcımız,
Gönderdiğiniz itiraz için teşekkür ederiz. Ancak, oppotr.com URL'sini kapsamlı bir şekilde inceledikten ve bize ilettiğiniz görüşleri değerlendirdikten sonra, sitenin, program politikalarını hâlâ ihlal ettiğini tespit ettiğimiz için sitede reklam sunumunu şimdilik tekrar etkinleştiremiyoruz.
İhlalin söz konusu olduğu örnek sayfa: Oppo Türkiye Forum

Sezgin GÜLER

Google Silver Product Expert
Destek Ekibi
18 Haz 2019
379
327
63
Merhaba,

Sitenizi inceledim maalesef siteniz henüz uyum sağlanmamış durumda. Adsense hesabı alabilmeniz için dikkat edilmesi gerekenleri aşağıda listeledim inceleyin.

Site tasarımı Adsense ile uyumlu olalıdır. Örneğin: blog tarzı tasarımı olabilir.
En az 30 - 40 tane özgün içerikler olmalıdır,
Ziyaretçi kitleniz günlük en az 5 bin veya 10 bin olmalıdır,
Google'ın en önem verdiği kurallar bunlardır. Gerekmedikçe diğer kurallar çok önemli değil.

Saygılarımla,
Sezgin

• Beğen
Tepkiler: Yusuf ERGİŞİ

caglaryildiz

Üye
Üye
10 Eyl 2019
34
14
8
Kayseri
www.caglaryildiz.net
Merhaba,

Sitenizi inceledim maalesef siteniz henüz uyum sağlanmamış durumda. Adsense hesabı alabilmeniz için dikkat edilmesi gerekenleri aşağıda listeledim inceleyin.

Site tasarımı Adsense ile uyumlu olalıdır. Örneğin: blog tarzı tasarımı olabilir.
En az 30 - 40 tane özgün içerikler olmalıdır,
Ziyaretçi kitleniz günlük en az 5 bin veya 10 bin olmalıdır,
Google'ın en önem verdiği kurallar bunlardır. Gerekmedikçe diğer kurallar çok önemli değil.

Saygılarımla,
Sezgin
Merhaba, cevabınız için ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

İlk başvuruda onaylanmıştı ama 1-2 hafta sonra sorun oluştu diye banlandı. aktif adsense hesabım diğer sitelerimde etkin durumda. zaten ana dizinimiz blog tarzında ve içerikler özgün. forumu iptal edip tekrar itirazda bulunsam eski haline döner mi acaba?

Sezgin GÜLER

Destek Ekibi
18 Haz 2019
379
327
63
Rica ederim görevim,

Google'ın çalışanları tarafından siteniz iyi denetlenmemiş olup, Adsense denetlemesinde fark edilmiş olabilir diye düşünüyorum. İptal etmeyin veya itirazda bulunmayın gerekmedikçe cevap gelmez.

Sitenizi inceledim site tasarımı şirket tasarımına benziyor maalesef bu tarz tasarımlar kabul edilmiyor. Dikkat edilmesi gerekenleri uyguladıktan sonra itirazda bulunabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf ERGİŞİ

Cihat Özgen

Geliştirici
Emekli - Yaşlı
Webmaster
Destek Ekibi
10 Nis 2018
580
567
280
Rusya
www.cihatozgen.net.tr
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Peki son olarak hangi temayı kullanmamı önerirsiniz (WP)? ya da ne yapmamızı?
Envatodan baka bilirsiniz seo ve hız skoruna dikkat edin tercih edeceğiniz temalarda
Beğendiğim bir tema vardı ismini hatirlamiom aklıma gelirse buraya yazarım

Sezgin GÜLER

Destek Ekibi
18 Haz 2019
379
327
63
Blog tarzı tasarımlar olabilir. Şöyle söyleyebilirim sitenin Ana sayfası'na reklam eklenebilecek tüm tasarımlar olabilir kazancım fazla olsun diyorsan Responsive tasarımlardan kaçınmalısın daha sade tasarımlar hem kazancını hemde ziyaretçiler için rahatsız edici engel olmamış olur. Bilirsin Google sade sever ;)

Örnek;
WordPress-Great-Teması.png

caglaryildiz

Üye
Üye
10 Eyl 2019
34
14
8
Kayseri
www.caglaryildiz.net
Blog tarzı tasarımlar olabilir. Şöyle söyleyebilirim sitenin Ana sayfası'na reklam eklenebilecek tüm tasarımlar olabilir kazancım fazla olsun diyorsan Responsive tasarımlardan kaçınmalısın daha sade tasarımlar hem kazancını hemde ziyaretçiler için rahatsız edici engel olmamış olur. Bilirsin Google sade sever ;)

Örnek;
Ekli dosyayı görüntüle 640
Sezgin bey çok teşekkür ederim. Cihat beyin önereceği tema ile karşılaştırıp başlayacağım. allah razı olsun.